به کلینیک تخصصی ما خوش آمدید…

جستجو کردن
بستن این جعبه جستجو.
بوتاکس شادی

آیا بوتاکس شما را شادتر می کند؟

بوتاکس ممکن است به خوبی این کار را انجام دهد. شواهد زیادی وجود دارد که نشان می‌دهد تزریق‌کننده‌های عصبی سم بوتولینوم ( بوتاکس، دیسپورت، زئومین ) می‌توانند تظاهرات قابل مشاهده احساسات را اصلاح کنند و به طور بالقوه حالات عاطفی را که به شادی بیشتر ختم می‌شوند، بهبود بخشند.

اگر حالت عادی اخم های بزرگ و چین های فرورفته روی ابروی شما باشد، ممکن است همه فکر کنند شما عصبانی یا ناراحت هستید. اگر پیشانی شما همیشه شیار دارد، ممکن است به نظر دیگران دائماً نگران یا مضطرب باشید.

در هر دو مورد، افراد در محیط اجتماعی شما ممکن است شما را تنها بگذارند یا بدتر از آن از شما دوری کنند. با این حال، اگر بتوان این مشکلات را اصلاح کرد یا کاهش داد، یا احتمالاً حذف کرد، احتمالاً به شکل بسیار مثبت تری به شما نگاه می شود. دوستان و همکاران رفتار متفاوتی با شما خواهند داشت و باعث می شوند احساس بهتر و شادتری داشته باشید و احساسات مثبت بیشتری را در اطرافیانتان برانگیزند.

فرضیه بازخورد چهره بیان می کند که رفتار می تواند احساسات را فعال یا تنظیم کند – این ایده برای اولین بار توسط چارلز داروین در سال 1872 ذکر شد. او معتقد بود که رفتار بیانی نقش عمده ای در کنترل احساسات دارد. مطالعات نوروفیزیولوژیک نیز از این فرضیه حمایت می کند: حالات چهره، به جای اینکه یک تظاهر ساده از حالات عاطفی درونی باشد، در واقع می تواند تجربه درونی و بیولوژیکی احساسات را ایجاد کند. مشخص شده است که نحوه مدیریت حالات عاطفی صورت افراد می تواند قضاوت اجتماعی آنها را شکل دهد و حتی بر سلامت روان آنها تأثیر بگذارد.

سم بوتولینوم و همچنین سایر درمان های زیبایی برای بهبود قسمت فوقانی صورت، مانند تقویت بافت نرم با فیلرها، همگی می توانند ظاهر فرد و همچنین ابراز خشم و غم را تغییر دهند. لایه برداری لیزری و سایر مداخلات مبتنی بر انرژی می تواند نتایج مشابهی به همراه داشته باشد و به نظر می رسد که این روش ها می توانند تجربه احساسات مثبت را افزایش دهند. رویدادهای ناخوشایند زندگی همچنان احساس خواهند شد، اما با درمان های زیبایی که امروزه در دسترس ما است، نیازی نیست که آنها با حالات چهره شما تقویت شوند.

ظاهر فرد بر همه افراد در محیط اجتماعی تأثیر می گذارد. حالت‌های مثبت معمولی صورت می‌تواند منجر به نتایج بهتر زندگی در دهه‌های آینده شود، و کسانی که تمایل ذاتی به لبخند زدن و ظاهری دلپذیر ندارند، ممکن است با پاک کردن اخم یا اخم مادام‌العمر به نتایج مشابهی دست یابند. همانطور که معروف است، “لبخند بزن تا دنیا به تو لبخند بزند.”

اخم یا ابروهای درهم در کودکان و بزرگسالان جوان وجود ندارد، اما به تدریج با افزایش سن آشکار می شود و در نهایت دائمی می شود. این به دلیل انقباض متناوب ماهیچه های صورت است که باعث اخم و خط دار شدن ابروها می شود. در نتیجه این حرکات در طول سال ها و دهه ها، این خطوط و شیارها بیشتر به چشم می آیند.نیمه دائمی و سپس غیر قابل برگشت می شوند.

اگر بتوان قدرت و انقباض این ماهیچه ها را کاهش داد یا مهار کرد، آنگاه از بروز احساسات منفی یا اخم ها و شیارها نه تنها کاسته می شود، بلکه از پیشرفت آنها به سمت تغییرات عمیق تر، ثابت و کمتر برگشت پذیر می توان با درمان در طول زمان به طور کامل جلوگیری کرد. . استفاده از تعدیل کننده های عصبی برای کاهش ظاهر فوری عصبانیت یا نگرانی بسیار مفید است، اما مهمتر از آن،تحقیقات جدیدتر نشان می دهد که حتی می توان افسردگی را با تغییر عضلات صورت با تزریق نورومدولاتورها درمان کرد.

 در واقع، مطالعات انجام شده بر روی بیماران مبتلا به افسردگی شدید که بوتاکس به پیشانی تزریق کردند نشان داد که بیش از نیمی از این افراد در مقایسه با تنها 15 درصدی که دارونما سالین دریافت کرده بودند، از افسردگی رهایی یافتند. این و سایر مطالعات نشان می دهد که یک مدار بین مغز و عضلات صورت وجود دارد. این جالب است که فکر کنیم سموم بوتولینوم ممکن است یک ضد افسردگی مفید باشد و در واقع از افسردگی در آینده جلوگیری کند!

بوتاکس برای اولین بار بیش از 30 سال پیش برای درمان استرابیسم و ​​بلفارواسپاسم تایید شد. اکنون به یک کلمه خانگی تبدیل شده است و اغلب به طور کلی برای چندین مارک سم بوتولینوم موجود استفاده می شود. در طول 30 سال گذشته نشان داده شده است که برای بسیاری از شرایط پزشکی، از جمله تعریق بیش از حد، دیستونی دهانه رحم، میگرن مزمن، مثانه بیش فعال و بسیاری از شرایط دیگر بسیار مفید است. علاوه بر داشتن این همه شرایط پزشکی متنوع، تزریق مقادیر بسیار کم به ماهیچه های صورت شما ممکن است ظاهر، احساس شما، و دید همه افراد در مدار اجتماعی شما را تغییر دهد و در واقع شما را شادتر کند!

 

منبع:

سایت دکتر مهسا رشیدی

متخصص پوست مو زیبایی و لیزر

دارای بورد تخصصی درماتولوژی

دکتر رشیدی متخصص پوست

 

یک پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *