به کلینیک تخصصی ما خوش آمدید…

جستجو کردن
بستن این جعبه جستجو.
مایکل جکسون

5 سلبریتی که ویتیلیگو دارند

ویتیلیگو یک بیماری شایع است که چندین نفر را در سراسر جهان تحت تاثیر قرار می دهد. یک وضعیت خود ایمنی است که زمانی ایجاد می شود که بدن با کمبود ملانوسیت مواجه شود.

این ملانوسیت ها مسئول تولید رنگدانه ای به نام “ملانین” هستند که به پوست ما کمک می کند رنگ طبیعی خود را به دست آورد. بنابراین، هنگامی که فقدان یا کمبود ملانوسیت ها در بدن آشکار باشد، آن ناحیه خاص بدون رنگدانه می شود. در بدن انسان، این عدم رنگدانه به شکل لکه های سفید رنگی است که در سراسر بدن ایجاد می شود.

ویتیلیگو صرفاً عملکرد نادرست سلول های تولید کننده ملانین است که منجر به این شکل سفید رنگ بدن می شود. ویتیلیگو یک بیماری خودایمنی است که در آن سلول‌های بدن و سایر اجزای بدن شروع به حمله به خود بدن می‌کنند.

در چنین شرایطی متأسفانه هیچ درمانی برای رفع کامل آن وجود ندارد. فقط می توانند به درمان حمایتی اعتماد کنند تا آنها را کاهش داده و از ایجاد اثرات شدید بر بیماران مبتلا جلوگیری کند.

 

مشاهیر هالیوود و ویتیلیگو(پیسی): 

پیش از این، زمانی که مردم چندان از این وضعیت آگاه نبودند، آن را یک بیماری بسیار خطرناک تصور می کردند و افسانه های متعددی با آن مرتبط می دانستند که همه آنها کاملاً نادرست بودند. با این حال، ما به وضوح می توانیم ببینیم که مردم شروع به پذیرش آن به عنوان یک شکل «متفاوت» زیبایی کرده اند.

بدیهی است که این روند تنها پس از آن شروع شد که سلبریتی هایی که مبتلا به ویتیلیگو بودند با اطمینان از شرایط خود استقبال کردند و ترجیح دادند بدون آرایش به جای استفاده از کانسیلر برای پنهان کردن رنگدانه های ناشی از ویتیلیگو خود استفاده کنند.

 

برخی از سلبریتی های مشهوری که به ویتیلیگو مبتلا هستند عبارتند از: 

 

مایکل جکسون: 

مایکل جکسون یا “پادشاه پاپ” یکی از مشهورترین افرادی بود که از بیماری ویتیلیگو رنج می برد. او در سال 1986 به این بیماری مبتلا شد، اما آن را به خوبی پنهان کرد که هیچ کس حتی به این عارضه مشکوک نبود.

از آنجایی که مایکل جکسون می خواست هیچ کس از ابتلای او به ویتیلیگو مطلع نشود. بنابراین، با گذشت زمان، او برای پوشاندن وضعیت خود، «سبک‌ها» یا «تغییرهای» متفاوتی را اتخاذ کرد، مانند پوشیدن یک دستکش در یکی از دستانش یا استفاده از آرایشی که او را چیزی جز سفیدپوست نشان نمی‌داد.

او سرانجام در برنامه اپرا در سال 1993 در مورد وضعیت خود صحبت کرد و گفت که او واقعاً به یک بیماری پوستی مبتلا شده است که باعث شده در طول زمان بدون اینکه بهتر شود تغییر کند.

 

وینی هارلو: 

این روزها وینی هارلو یکی از سوپرمدل های هالیوودی است که در مورد آن صحبت شده است. با این حال، او عمدتاً به خاطر اعتماد به نفس، ظرافت و تفکر تجاری اش شناخته می شود و او را به یک سلبریتی همه جانبه موفق تبدیل می کند.

وینی هارلو نیز مبتلا به ویتیلیگو است. وینی زمانی که تنها چهار سال داشت به این بیماری مبتلا شد. او در دوران جوانی از همسالانش با قلدری و آزار فراوان روبرو شد. اما یک برخورد تصادفی با روزنامه‌نگار کانادایی، شانون بودرام، او را به فکر مدلینگ انداخت.

او سریع تبدیل به یک سوپر مدل شد. اعتماد به نفس و راحتی او با شرایطش باعث شد چندین نفر مبتلا به ویتیلیگو ناامنی های خود را در آغوش بگیرند. او اخیراً SPF خود را راه اندازی کرده است که به طور ویژه برای کمک به مردم برای محافظت از ویتیلیگو خود در برابر آسیب بیش از حد خورشید ساخته شده بود.

وینی هارلو همچنان برای بسیاری الهام بخش است و دلیل آن واضح است.

 

کریز کالیکو: 

کریز کالیکو ترانه سرا و رپر آمریکایی است. ویتیلیگو روی صورتش مشهود است و کریز هرگز از آن دوری نکرده است. او همیشه رویکردی مطمئن و خودپسندانه نسبت به ویتیلیگو داشته است، اگرچه واضح است که او در دوران رشد با سهم نسبتاً زیادی از مبارزه با وضعیت خود روبرو بوده است.

کریز کالیکو به دلیل انتشار اولین آلبوم خود با نام “ویتیلیگو” مشهور است. این آلبوم محبوبیت زیادی به دست آورد، عمدتاً به این دلیل که، در این آلبوم، او در مورد مبارزه خود با ویتیلیگو در کودکی صحبت کرد.

 

جان هام: 

جان هام که به خاطر بازی در نقش «دون دریپر» در فیلم «مردان دیوانه» به شهرت رسیده است نیز از بیماری ویتیلیگو رنج می‌برد. گفته می شود وضعیت او ناشی از استرس بوده است. جان هام زمانی که در ابتدا این نقش را برای سریال خود دریافت کرد، دچار این وضعیت شد.

او برای پوشاندن جای زخم روی پوستش از آرایش استفاده کرد تا مثل همیشه “بی عیب” به نظر برسد. متأسفانه بسیاری از بینندگان تا دیروقت از وضعیت او مطلع نشدند.

به نظر می رسد جان هام با شرایط خود به خوبی کنار آمده است و می داند که هیچ کاری نمی تواند در مورد آن انجام دهد. این رویکرد مثبت همان چیزی است که همه بیماران باید آن را تمرین کنند.

 

هالی ماری کامبز: 

هالی ماری کامبز، ستاره Little Liars، به بیماری ویتیلیگو مبتلا شده است که دستانش را می پوشاند. او گاهی اوقات تصمیم می گیرد آن را نشان دهد، در حالی که گاهی اوقات، همه علائم ویتیلیگو را زیر سایه آرایش پنهان می کند.

با این حال، او هرگز بیماری ویتیلیگو خود را پنهان نکرده است و تقریباً همه از وضعیت او اطلاع دارند.

 

نتیجه‌گیری – پذیرش ویتیلیگو: 

از داستان زندگی افراد مشهوری که در بالا ذکر شد، کاملاً مشهود است که هر کس رویکرد متفاوتی به وضعیت خود دارد. برخی از پوست خود کاملاً راحت هستند، در حالی که برخی دیگر اینطور نیستند.

برخی با اطمینان در مورد مبارزات خود با ویتیلیگو صحبت کرده اند، در حالی که برخی دیگر تنها راه هایی را برای پنهان کردن آن در زیر آرایش تبلیغ کرده اند.

اگرچه ویتیلیگو بسیار شایع است، اما متأسفانه، به دلیل اینکه هیچ برنامه درمانی برای آن وجود ندارد، برخی افراد آن را نفرینی می دانند که تا پایان عمر باقی خواهد ماند. کسانی که پویایی موقعیت را درک می کنند و آن را چیزی جز از بین رفتن رنگدانه پوست خود نمی دانند، می توانند سریعتر یاد بگیرند که چگونه با اطمینان و زیبایی با آن زندگی کنند.

منبع:

سایت دکتر مهسا رشیدی

متخصص پوست مو زیبایی لیزر

دارای بورد تخصصی درماتولوژی

دکتر رشیدی متخصص پوست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *